Najlepsze miejsca do pracy zdalnej

Co sprawia, że dane miejsce jest idealnym miejscem do pracy zdalnej? Pod uwagę brane są czynniki, takie jak szybkość połączenia internetowego, udogodnienia infrastrukturalne, koszty i jakość życia.

Oto moje TOP 5:

5. Barcelona, Hiszpania

Jedno z najważniejszych miast w Europie, które przyciąga osoby pracujące zdalnie z całego świata. Barcelona posiada dużą dostępność kawiarni i biur co-workingowych przystosowanych do pracy zdalnej. Dostawcy usług internetowych oferują przystępne plany dla przedsiębiorców, a połączenie jest zazwyczaj dobre. Ponadto, miasto jest piękne, z dobrą pogodą prawie przez cały rok. Wadą tego miasta jest to, że jest ono dosyć drogie, zarówno jeśli chodzi o wynajem domu, jak i o życie w ogóle.

4. Lima, Peru

Jest to jedna z najlepiej przygotowanych do goszczenia cyfrowych nomadów stolic Ameryki Południowej. Posiada komfortowe obiekty w dzielnicach takich jak Miraflores i Barranco, z młodą i aktywną atmosferą. Usługi internetowe są ogólnie rzecz biorąc doskonałe. Dla osób zarabiających w zagranicznej walucie jest to również ekonomiczne miejsce do życia. Miasto posiada imponującą architekturę i jest bogate artystycznie.

3. Bali, Indonezja

Jeśli Twoim marzeniem jest praca na plaży z kokosem w ręku, ta południowo-wschodnia azjatycka wyspa jest bez wątpienia idealna. Ulubiona destynacja tysięcy cyfrowych nomadów, oferuje piękne tropikalne otoczenie, z widokami na niesamowite naturalne krajobrazy. Mieszkanie na Bali jest bardzo ekonomiczne, wygodne i oferuje możliwość budowania relacji z wieloma cyfrowymi nomadami z całego świata.

Specjalne wyróżnienie spośród polskich miast: Kraków – najlepsze miasto do pracy zdalnej.

2. Istambuł, Turcja

Wielokulturowe miasto z pięknymi miejscami do pracy zdalnej. Na brzegu Bosforu, lub w pobliżu Marmara można znaleźć wiele możliwości znalezienia wygodnych i fajnych miejsc do pracy. Usługi internetowe są dobre i przystępne cenowo, podobnie jak koszty utrzymania. W dzielnicy Kadikoy znajduje się największe skupisko młodych osób pracujących zdalnie, a w weekendy jest to zazwyczaj epicentrum imprez, na których można się zrelaksować.

1. Bangkok, Tajlandia

Stolica Tajlandii jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miast na świecie. Dobrze skomunikowane miasto, pozwala żyć zarówno na łonie natury, jak i w centrum finansowym oraz. W dzielnicy Siam znajdują się główne centra handlowe, które oferują ciekawe miejsca do pracy. Koszty życia są bardzo niskie, co sprawia, że pobyt jest produktywny pod każdym względem.