Wyjazdy firmowe – trendy i kierunki

Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na organizację wyjazdów firmowych na terenie Europy, a także w egzotyczne zakątki świata. Ta grupa odbiorców jest niezwykle wymagająca, jednak warto zawalczyć o jej zaufanie. Co cieszy się największą popularnością?

Wyjazdy firmowe – zmiana podejścia i mentalności

Do lamusa odeszły czasy, kiedy wyjazdy firmowe kojarzyły się przede wszystkim z niekończącym się imprezowaniem z sowitą ilością spożytego alkoholu. Dzisiejsi pracownicy korporacji mają o wiele większe oczekiwania względem służbowych wyjazdów. Ich praca przynosi firmom ogromne zyski – w związku z tym ich wysiłek powinien być doceniony wypoczynkiem na odpowiednim poziomie. Właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, że firmowy wypoczynek to forma inwestycji w pracowników oraz skuteczny system motywacyjny do dalszej pracy. I na tę potrzebę odpowiadają proponowane im oferty. Aby trafnie dobrać formę wypoczynków dla pracowników przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę w szczególności dwa elementy. Pierwszym z nich jest cel wyjazdu, zaś drugim – jego charakter.

Firmowe wyjazdy z rodziną

Wiele firm decyduje się na organizację wyjazdów dla pracowników wraz z ich rodzinami. Tego typu oferta dostępna jest na przykład w ramach timesharingu. Jest to usługa kierowana w szczególności do tych firm, które preferują długofalowe planowanie. Timesharing gwarantuje wypoczynek w najwyższym standardzie i w komfortowych warunkach. Nie musimy martwić się o to, że warunki w hotelu nie będą nas satysfakcjonować, eliminujemy również problem zatłoczonych hotelowych basenów i hałasów zza ściany. Firmy, które nie są pewne, że timesharing jest odpowiedni dla nich, mogą zdecydować się na tzw. pobyt testowy. Korzysta z niego przeważnie właściciel firmy z rodziną, oceniając czy oferta zadowoli przedsiębiorstwo. Taki wyjazd może być proponowany wszystkim lub wybranym pracownikom w ramach nagrody za zaangażowanie i szczególne zasługi.

Wyjazdy firmowe – niebanalnie i z pomysłem

Jednym z pomysłów na wyjazd firmowych cieszącym się uznaniem wielu klientów są wyjazdy ekstremalne. Taki wyjazd może obejmować skoki na bungee, skoki ze spadochronem, survival, wspinaczkę górską, nurkowanie we wrakach statków czy rafting. W czasie podejmowania wyzwań i buzującej adrenaliny wiele zespołów zaczyna odczuwać tzw. team spirit i jednoczy się we wspólnym działaniu. Mocne przeżycia to gwarancja niezwykłych wspomnień na całe życie. W ekstremalnych chwilach współpracownicy muszą sobie zaufać, co buduje trwałe więzi – przydatne w codziennej pracy zespołowej. Decydując się na taką formę spędzania wolnego czasu, warto zadbać o profesjonalną kadrę instruktorów, co zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wyprawy. Oczywiście, taka rozrywka nie jest dla każdego. Nie każdy bowiem lubi ryzyko i taki sposób pobudzenia. W takim przypadku lepiej postawić na mniej skrajne przeżycia, na przykład jazda na rowerze, różnego typu gry zespołowe, gokarty, czy spływy kajakowe.

Wyjazdy firmowe -nowości

Jeżeli chodzi o najnowsze trendy w kwestii wyjazdów firmowych, ciekawą opcją są tzw. wyjazdy incentive. Mają one na celu zwiększenie motywacji pracownika poprzez integrację z firmą i budowanie trwałych i silnych więzi z przedsiębiorstwem – są formą nagrody i uwieńczeniem jego pracy. Innym trendem jest wykorzystanie w czasie wyjazdów połączonych ze szkoleniami najnowszych technologii i aplikacji mobilnych.