Wakacje klubowe a wyjazdy z biura podróży – czym się różnią?

Wakacje klubowe dają większą pewność co do standardu oferty. Nasz wyjazd możemy bardziej spersonalizować niż w przypadku wyboru standardowego wyjazdu z biurem podróży.

Planując wakacje najwyższej jakości stajemy przed trudnym wyborem. Jaką ofertę wybrać? Możemy skorzystać z jednej z ofert popularnych biur podróży organizujących wycieczki grupowe lub zdecydować się na opcję bardziej spersonalizowanych wakacji klubowych. Z jakimi konsekwencjami będzie wiązać się wybór jednej bądź drugiej opcji warto wiedzieć już dziś.

Komfort i indywidualne podejście

Wybierając wakacje z biurem podróży zdarzyć się może, że hotel lub pokój, do którego zostajemy zakwaterowani różni się znacznie od tego, co oglądamy wcześniej w broszurze i katalogu. Wybierając „opcję klubową” sami zdecydujemy o wielkości swojego apartamentu, a jego standard będzie dokładnie taki jak wcześniej ustaliliśmy. Nigdy nie wiemy też, kim będą inni rezydenci hotelu. Wiele osób źle znosi towarzystwo głośnych, hałaśliwych turystów, którzy nie dają spać po nocach. W przypadku zapisania się do klubu mamy pewność, że urlop spędzimy w towarzystwie osób o podobnych preferencjach i oczekiwaniach wobec wypoczynku, szanujący obecność innych osób i ich prywatność. W ofertach biurowych do wyboru mamy przeważnie kilka lub kilkanaście popularnych kurortów, w propozycjach klubowych miejsc do wyboru jest o wiele więcej – w ponad 100 krajach na całym świecie. Na korzyść wakacji klubowych przemawia również jedna bardzo interesująca możliwość. Będąc członkami takiego klubu z wypoczynku w danym miejscu możemy skorzystać sami lub zaprosić tam swoich pracowników przyjaciół, czy rodzinę, którzy skorzystają z wakacji w niezwykłym miejscu zamiast nas, przed lub po naszym powrocie.

Pobyt i powrót do domu

Korzystając z biur podróży dostajemy gotowy „produkt”, który w cenie zawiera pewien zestaw usług, na przykład zakwaterowanie, wyżywienie, transport i ubezpieczenie. Nie możemy z tego zrezygnować ani zmienić usług na inne, jeżeli nie zostało to uwzględnione w ofercie. Propozycje dla klubowiczów są bardziej indywidualnie - sami decydują, co ma wejść w skład oferty. Oznacza to, że płacą oni wyłącznie za to, z czego realnie skorzystają. W czasie pobytu mamy zapewnioną opiekę jednej i tej samej w czasie całego pobytu osoby. Indywidualny opiekun zajmuje się każdą rezerwacją, ułożeniem optymalnego harmonogramu dnia dopasowanego do indywidualnych wymagań. Nie jesteśmy anonimowi – znamy się dobrze z naszym opiekunem, który niesie realną pomoc i z którym jesteśmy w ciągłym, bezpośrednim konstancie. Tylko członkostwo klubowe pozwala na bezstresowy wyjazd z gwarancją zgodnego z planem powrotu do kraju. Klub nie upadnie i nie ogłosi upadłości, co działo się w przypadku wielu biur podróży.