Urlop w luksusie i komforcie – najnowsze trendy

Bogatsi Polacy na pierwszym miejscu stawiają luksus i wygodę. Niestety, wakacje organizowane przez biura podróży nie zawsze są w stanie im to zagwarantować. Czy jest dla nich alternatywa?

Sytuacja finansowa wielu Polaków z roku na rok staje się coraz lepsza. Potwierdzeniem tego faktu jest sytuacja na rynku turystycznym. Rośnie liczba turystów zwiększających wakacyjny budżet do 6 tysięcy zł. i więcej. Z tego powodu możemy znaleźć coraz więcej ofert wakacji w najwyższym standardzie, w najbardziej atrakcyjnych miejscach na całym świecie. Zmianę tę zauważyły również linie lotnicze, które oferują połączenia pomiędzy Polską a Chinami, czy innymi azjatyckimi i indonezyjskimi lotniskami.

Trend 1: komfort

Standard czterogwiazdkowego hotelu to wciąż najpopularniejsza z wybieranych opcji przez osoby rezerwujące wakacje. Jednakże, hotele pięciogwiazdkowe hotele wyraźnie zyskują na znaczeniu. Dla niektórych osób najważniejszy w czasie urlopu jest pełen komfort, a także wygoda na najwyższym światowym poziomie, którego nie odnajdują nawet w najlepszych hotelach. Szczególnie uciążliwe jest dla nich przebywanie w tłumie turystów w środku wakacji – z tego powodu często wolą wyjazd poza sezonem. To właśnie dla takich osób stworzono oferty wakacji luksusowych, na przykład wakacji klubowych. Są one tworzone w sposób spersonalizowany i uwzględniają indywidualne preferencje klienta – bez względu na to czy są to klienci prywatni, czy firmowi. Dla klubów wakacyjnych priorytetem jest spełnienie bardzo wysokich wymagań klientów, ich upodobań i oczekiwań względem idealnego odpoczynku urlopowego. Komfort zapewnić może luksusowy apartament z pięknym widokiem, a także najnowszym sprzętem i wyposażeniem w środku.

Trend 2: wyjątkowość

Wypoczynek przedstawicieli wyższych klas musi być wyjątkowy nie tylko pod względem warunków mieszkalnych oraz pięknej okolicy. Chcą oni spędzać czas w miejscach wyjątkowych, niekoniecznie przepełnionych turystami. Z drugiej strony pragną również wyjątkowych doznań – poznania lokalnych ludzi i odkrycia tajemnic, które nie są zdradzane przeciętnemu turyście. Wyjątkowe wakacje to dla wielu osób przelot helikopterem, a także uprawianie sportów, takich jak: golf, kitesurfing, skok na bungee, rafting lub nurkowanie w rafach koralowych. Takich możliwości nie gwarantują oferty biur podróży, można jednak spotkać je wśród propozycji wakacji klubowych.

Trend 2: ekologiczność i zdrowie

Współcześnie ekologia staje się nie tylko ideą, o którą walczą aktywiści, ale również pewnego rodzaju stylem życia. Jedzenie zdrowych produktów, używanie naturalnych kosmetyków, otaczanie się rękodziełem.. to wszystko stało się modne. W ślad za tym trendem podążają oferty luksusowych wakacji. Najbogatsi chętnie odwiedzają samowystarczalne miasteczka i wyspy, takie jak wyspa Palawan na Filipinach, która zachowała swój dziewiczy, naturalny charakter, a zamieszkująca na niej ludność może obejść się niemal bez żadnych produktów i usług spoza wyspy. Z tym trendem wiąże się też coraz częstsze decydowanie się na wypoczynek połączony z troską o własne zdrowie. Klienci wybierają kurorty z bliskim dostępem do ekskluzywnego salonu odnowy biologicznej, sauny oraz innej infrastruktury leczniczej.

Warto dobrze przemyśleć wybór miejsca i oferty na swoje wymarzone wakacje, aby później nie być negatywnie rozczarowanym. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto przyjrzeć się różnorodnym ofertom, nie tylko tym z biur podróży.