Luksusowe wakacje – trendy na rynku

Luksusowe wakacje to oferta skierowana przede wszystkich do firm, choć nie tylko. Ta grupa klientów ceni przede wszystkim komfort i luksus na najwyższym poziomie, jednak coraz częściej wypoczynek na plaży chce łączyć z różnego rodzaju aktywnością.

Komfort i wygoda – podstawa wakacji

Osoby decydujące się na wakacje na najwyższym poziomie, na przykład wakacje klubowe, na pierwszym miejscu stawiają własną wygodę. Dotyczy to zarówno apartamentu, w którym przebywają, jak i pełnego zakresu zagwarantowanych im usług i wygód. W apartamencie powinny znajdować się meble od najlepszych producentów, najnowocześniejszy sprzęt ADG i RTV oraz różnego typu akcesoria zapewniające rozrywkę: stół bilardowy, sauna, barek pełen najlepszych alkoholi, jacuzzi, konsole do gry.

Aktywność w czasie wyjazdu

Poza relaksem w zaciszu własnego apartamentu wiele osób pragnie przy okazji zrobić cos dla swojego ciała i kondycji. Chętnie wykupują dodatkowe usługi, takie jak zabiegi spa, lecznicze kąpiele, maseczki z naturalnych składników, a także korzystają z kortów tenisowych, pól golfowych czy uczęszczają na zajęcia z kite- i windsurfingu. Są otwarci na poznanie odległych kultur – oglądają występy lokalnej ludności, obserwują rytuały i zwyczaje w regionie, a także kupują rękodzieła wykonane przez tubylców.

Wakacje luksusowe – najbardziej atrakcyjne kierunki w Europie

Luksusowe wakacje można spędzić właściwie na każdym kontynencie: począwszy od Europy, skończywszy na Afryce, Azji czy Australii. Jeśli chodzi o najpopularniejsze w ostatnim czasie kierunki wakacji ekskluzywnych, to możemy jest podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są sprawdzone przez wielu klientów apartamenty w Hiszpanii, na przykład na malowniczym i gorącym Costa del Sol. Poza olśniewającymi plażami, znajduje się tam wiele atrakcji pozwalających na aktywny wypoczynek, na przykład korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki, kryte i podgrzewane baseny, baseny odkryte oraz atrakcje dla najmłodszych. 

Unikatowe wrażenia w egzotycznej scenerii

Z drugiej strony zauważyć można rosnącą popularność unikatowych i niezwykle egzotycznych kierunków, takich jak mniejsze i większe wyspy Oceanii, azjatycka Malezja, Meksyk, Zanzibar, Tajlandia, Mauritius czy Bhutan. Miejsca te są mniej oblegane przez polskich turystów, zaś doceniane przez najbardziej wymagających turystów z całego świata. Możemy spotkać tam znane gwiazdy filmu, muzyki, polityki czy biznesu. Oprócz hotelowych luksusów zaznać tam można regionalnych przysmaków, skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej, a także podziwiać niezwykła przyrodę.

Rejsy na statkach wycieczkowych

Dla osób lubiących ciągłe zmiany i nowe doznania, ucieszy cieszące się coraz większym zainteresowaniem rejsy na statkach wycieczkowych. Każdego dnia jesteśmy w innym miejscu, w krótkim czasie możemy podziwiać zmieniające się, zapierające dech w piersiach widoki: może, plaże, dziką przyrodę. Rejs to połączenie zwiedzania, aktywnego wypoczynku i rozrywkowej podróży. Do wyboru klienci mają zarówno przytulne, niewielkie statki, jak i wielkie „pływające hotele” z rozmaitymi atrakcjami na pokładzie. Podróże transoceaniczne, wzdłuż morskich wybrzeży oraz rejsy dookoła świata to nie wszystko. Można wybrać wycieczki wzdłuż europejskich czy azjatyckich rzek, takich jak rejs rzeką Mekong z Kambodży do Wietnamu.